K Belgesi ile Akaryakıt TaşımacılığıK-1 Belgesi

K-1 Belgesi ile Akaryakıt Taşımacılığı

K-1 belgesi yurtiçi taşımacılıkta tüzel ve gerçek kişilere verilir. Ulaştırma Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu belgedir. Taşıma şekline göre 3 türe ayrılıyor. K1, K2, K3 belgesi bulunuyor.

K belgesi aracın cinsine göre veriliyor. Yük taşımacılığı için olan araçlar ve yolcu taşımacılığı için kullanılan araçlar olarak iki gruba ayrılıyor.

K belgesi yük taşımacılığı yapan her aracın edinmesi gereken bir belgedir. Belli bir miktar ücret karşılığında gerekli işlemler dahilinde K belgesi edinebilirsiniz. Ayrıca aksi durumda ceza ödemeleri bulunuyor. Bu belge yaptığınız taşımalığa göre zorunludur. Biz tüm yapılması gerekenleri yaparak sizlere güvenli taşıma sunuyoruz.

Kendi mallarınızı ve aynı zamanda başka firmaların da malını yurtiçinde taşıyorsanız K1 belgesi edinmek zorundasınız. Ticari amaç ile il içinde yapılan taşımalarda da K1 belgesi gereklidir.

K2 belgesi ticari amacı olmayan araçlar için gereklidir.

K3 belgesi ise ev veya büro taşımalarında alınması gereken belgedir.

Her türlü ticari amaç ile kullanılacak olan araçlara yetki belgesi alınması zorunludur.

Alınan araç ticari ise, ister ticaret için kullanılsın isterse kullanılmasın bu belgeyi almak zorunludur. Aracın cinsine bakarak bunu anlayabilirsiniz. Kamyonet, minübüs, kamyon, otobüs yazıyorsa bu araç tipleri ticari araca giriyor ve k belgesi alınması gerekiyor. Şirkete bu tip bir araç alınıyorsa araç trafiğe çıkmadan öncesinde yetki belgesi alınmalıdır.
Şirketimiz adına düşen gerekli tüm belgeleri edinerek güvenli akaryakıt nakliyesini sizler için gerçekleştiriyor. Eksiksiz şekilde yola devam.